0 537 719 27 96  bilgi@arcdesigninsaat.com

=- Prefabrik Evler -=

Prefabrik Ev Nedir? Prefabrik evler, fabrikada önüretimi yapılan yapı elemanlarının şantiye sahasında monte edilmesi yöntemi ile inşa edilen evlerdir. Şirketimiz tarafından pazarlanan prefabrik evler hafif çelik taşıyıcı sisteme sahiptir. Hafif çelik taşıyıcı sistem sayesinde, inşa edilen bina deprem karşısında esnek davranış gösterir. Bu prefabrik evlerin depreme dayanıklı olduğu anlamına gelir.


ARC DESIGN mimarlık & inşaat firmamızca üretilen prefabrik evler tek katlı ve çift katlı olarak satışa sunulur. Standart katalog modellerimiz yanında, müşterilerimiz isteği doğrultusunda ihtiyaçlarına yönelik tasarım hizmeti de bünyemizdeki mimar kadromuz tarafından sunulmaktadır. Portföyümüzdeki prefabrik ev modellerini web sitemizden inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz modeller hakkında daha fazla bilgi almak için Türkiye’nin her yerinden bizi arayabilir, Bursa merkezli satış ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.


Prefabrik Evlerin Avantajları


• HIZLI YAPIM: Prefabrik evler, fabrikada önüretimi yapılan yapı elemanlarının şantiye sahasında monte edilmesi yöntemi ile inşa edilen evlerdir. Şirketimiz tarafından pazarlanan prefabrik evler hafif çelik taşıyıcı sisteme sahiptir. Hafif çelik taşıyıcı sistem sayesinde, inşa edilen bina deprem karşısında esnek davranış gösterir. Bu prefabrik evlerin depreme dayanıklı olduğu anlamına gelir.


• DEPREME DAYANIKLI: Prefabrik evler birinci derece deprem bölgesini göre hesaplanarak üretilir. Taşıyıcı sistemde kullanılan hafif çelik esnek bir malzeme olduğundan, deprem karşısında dayanımı yüksektir. Prefabrik evler tek veya iki katlı olduğundan da deprem riski bulundurmazlar.


• EKONOMİK: Prefabrik evler fabrikada seri olarak üretilir ve endüstrileşmiş üretim ekonomik çıktılara sahiptir. Prefabrik evler betonarme evlere göre yaklaşık 1,7 kat daha ucuzdur. Detaylı fiyat bilgisi için iletişim kısmından firmamıza ulaşabilirsiniz.


• YALITIMLI: Prefabrik evlerin duvarlarında iki panel arası 8,4 cm kalınlığında poliüretan köpük yalıtımı bulunmaktadır. Binaya yeniden bir yalıtım uygulaması gerekmez. Duvar panelleri içinde hazır halde bulunan yalıtım katmanı sayesinde dış duvarlardan ısı geçişi olmaz,eviniz yazın soğuk kışın sıcak kalır. 10 cm kalınlığındaki prefabrik duvar paneli, 22 cm kalındığındaki tuğla örme dış duvarın sağladığı ısıl performansı sağlar.


• ESTETİK: Mimar kadromuz tarafından tasarlanmış prefabrik evlerimizle kendinizi müstakil evinizde özel hissedersiniz.


• Prefabrik Ev Malzemeleri: Prefabrik evlerde taşıyıcı sistem malzemesi olarak paslanmaz galvanize hafif çelik profiller kullanılmaktadır. Duvar panelleri 8mm kalınlığındafibercement(çimentolu lif levha) veya betopan (çimentolu yonga levha) arasına 8 cm kalınlığında poliüretan köpük yalıtım katmanlarından oluşmaktadır.